Domovská stránka » Banky na Wall Street sa spoliehajú na blockchain pre obchodovanie s majetkom

Banky na Wall Street sa spoliehajú na blockchain pre obchodovanie s majetkom

od Lukáš Rezník

Blockchain ako budúcnosť obchodovania s majetkom

V rámci narastajúcej digitálnej premeny sveta sa Wall Street spolieha na technológiu blockchain na zefektívnení obchodovania s aktívami. Odborníci na trhu predpokladajú, že do roku 2030 môžu byť aktíva v hodnote 5 triliónov dolárov zhmotnené na blockchainoch potenciál blockchainu.

Ponímanie regulačných obmedzení

Dôsledkom prísnych regulačných prostredí a historickej opatrnosti Komisie pre cenné papíre a burzy (SEC) týkajúcej sa kryptomien môže vzrušenie finančného sektora čeliť niektorým obmedzeniam. Správovacia spoločnosť Bernstein uviedla, že tokenizácia majetku predstavuje príležitosť 5 triliónov dolárov v nasledujúcej polovici desaťročí, pričom 2 trilióny sú v bankových a menových vkladoch a 3 trilióny v stablecoinoch a tokenoch centrálnej bankovej digitálnej meny (CBDC).

Analytici tvrdia, že stablecoiny a tokeny CBDC spolu s príjmom z poľnohospodárstva na decentralizovaných trhoch budú konkurovať bankovým vkladom ako investičné a sporiace média.

Správa Citi Global Perspectives and Solutions 2023 súhlasí s týmito predpoveďami, tvrdí, že do roku 2030 sa bude pohybovať 4-5 triliónov dolárov hodnoty tokenizovanej digitálnej bezpečnosti, z čoho 1 trilión dolárov je pripísaný obchodnému financovaniu založenému na distribuovanej knihe účtov (DLT). Prognóza je, že do roku 2030 sa tokenizuje 1,9 trilióna ne-financových korporátnych a kvázi-suverénnych dlhov, 1,5 trilióna fondov nehnuteľností, 0,7 trilióna súkromného kapitálu / rizikového kapitálu a 0,5 – 1 trilión vo financovaní cenných papierov a kolateráloch, vrátane 1 trilióna v obchodnom financovaní.

Význam blockchainu na Wall Street

Súčasná štruktúra finančného trhu je fragmentovaná. Rôzne technologické systémy, niektoré z nich sa datujú do éry COBOL a Telex, obsluhujú rôzne komponenty, čo spôsobuje nedostatok jednotných systémov a potenciálne neefektívnosti. Rôzne časti priemyslu spravujú rovnaké údaje v izolovaných systémoch, čím sa presunú rovnaké informácie opakovane.

Zapojenie technológie blockchainu a tokenizácie má potenciál tento problém vyriešiť. Jednotný systém pre celý priemysel pomôže v hladkých obchodných operáciách, eliminuje potrebu rozsiahlych komunikačných schém, zlyhaní v účtovaní a neprimeraných oneskorení.

Úloha technológie blockchain

Podstatou je, že digitálne pôvodná a súčasná infraštruktúra bude globálne prístupná 24/7/365 a bude integrovať so systémami automatizácie založenými na inteligentných zmluvách a DLT. Takáto integrácia otvorí možnosti, ktoré tradičná infraštruktúra nedovoľuje.

Na úrovni inteligentnej zmluvy dokáže technológia blockchain zachytiť detaily každého aktíva. Napríklad inteligentná zmluva môže byť nakonfigurovaná tak, aby automaticky distribuovala hotovostné tokeny pre korporácie alebo dividendy. Znižovaním regulačných prekážok technológia blockchain poskytuje plynulú likviditu 24/7 pre aplikácie, čím zabezpečuje rýchle objavenie aktív, okamžité vyrovnanie, podmienené platby a dodržiavanie predpisov na úrovni tokenu.

Regulačné, právne a technické prekážky

Hoci prijatie technológie blockchain prináša významné prevádzkové výhody, je dôležité porozumieť a poučiť sa z minulých výziev, ako je zlyhanie projektu re-platformovania austrálskej burzy cenných papierov (ASX).

Nedávne kroky SEC proti krypto-firmám vyvolali obavy. Avšak vstup hlavných finančných spoločností ako BlackRock, Invesco a Fidelity do priestoru Bitcoin ETF naznačuje dôveru týchto spoločností v budúci potenciál takýchto digitálnych aktív.

Odborníci odporúčajú opatrnosť a dôkladnú due diligence pri interpretácii týchto signálov a investíciách do tejto technologickej zmeny. Navzdory regulačným strachom sa regulačná situácia v kryptomenách v iných krajinách javí povzbudivo, pričom Európa sa zdá pripravená na prijatie kryptomien svojím priekopníckým zákonom MiCA (Trhy v krypto-majetkoch).

Prijať elektronické obchodné dokumenty ako právne dokumenty vo Veľkej Británii je významným míľnikom, ktorý uľahčuje nasadenie blockchainu. Toto uznávanie je kľúčové, keďže anglické právo dohliada na 80% svetových finančných transakcií.Zdroj.

Záver

Hoci technológia blockchain má potenciál výrazne narušiť tradičné finančné trhy, existuje niekoľko regulačných, právnych a technických prekážok jeho širokej adopcii. Podeľte sa o svoje myšlienky a nápady, ako finančný svet môže prekonať tieto výzvy pre hladký prechod do éry blockchainu.

Mohlo by vás zaujímať

Zanechať komentár