Domovská stránka » Bitcoin klesol pod kľúčovú úroveň uprostred zníženej aktivity veľrýb a opatrnosti trhu

Bitcoin klesol pod kľúčovú úroveň uprostred zníženej aktivity veľrýb a opatrnosti trhu

od Július Šimon

Analýza zostupného trendu Bitcoinu a dynamiky trhu

Uprostred víriacich vetrov hospodárskych politík a analýz trhu s kryptomenami, Bitcoin nedávno klesol pod svoju kľúčovú 50-dňovú priemernú hodnotu, čo je dôležitý indikátor sledovaný trhovými analytikmi. S poklesom pod hranicu podpory 65 800 USD sa medzi odborníkmi špekuluje o možnej korekcii smerom nadol, ktorá by mohla viesť k poklesu vedúcej kryptomeny k hranici 60 000 USD.

Význam hranice 60 000 USD pre Bitcoin

Katie Stocktonová zo spoločnosti Fairlead Strategies zdôrazňuje, že hladina 60 000 USD nie je len ďalšie číslo, ale zohráva kľúčovú úlohu, pretože predstavuje dno obchodného pásma Bitcoinu, ktoré sa rozširuje na strop približne 71 600 USD. Aj keď Stocktonová uznáva pozitívnu dlhodobú dynamiku, zachováva si býčí postoj s očakávaním, že vzostupný trend Bitcoinu nakoniec zvíťazí.

Krátkodobý výhľad a útlm aktivity veľkých investorov

V krátkodobom horizonte však rally Bitcoinu stráca na sile. Údaje naznačujú, že od konca mája bol zaznamenaný výrazný pokles držby Bitcoinu u obchodníkov. Toto spomalenie koreluje s vlažným dopytom veľkých investorov (veľrýb) – významných investorov, ktorí pravdepodobne ovplyvnia pohyb trhu vzhľadom na ich veľké držby kryptomeny.

Napriek mesačnému nárastu držby veľrýb o 4,8 %, toto číslo zostáva stále výrazne tlmené v porovnaní s prudkým rastom o 6 % až 10 %, ktorý sme pozorovali počas oveľa radostnejšej rally prvého štvrťroku. Úbytok apetítu týchto veľkých držiteľov by teda mohol naznačovať zdržanlivejší výhľad v blízkej budúcnosti.

Vplyv centrálnych bánk na sentiment trhu s kryptomenami

Nedávny pokles Bitcoinu je komplexnejší než len správanie investorov – svoju úlohu zohrávajú aj externé ekonomické faktory. Jake Ostrovskis zo spoločnosti Wintermute poukazuje na opatrný postoj Federálneho rezervného systému (Fed) ohľadom zníženia úrokových sadzieb ako na dôvod nedávnych zmien na trhu. Rozpor vzniká v dôsledku toho, že napriek plánovanému jedinému zníženiu úrokovej sadzby zo strany Fedu, obchodníci s futures na federálne fondy očakávajú agresívnejší scenár s dvoma zníženiami do konca roka.

Strieborná podšívka v oblakoch

Avšak tento medvedí mrak by mohol mať aj striebornú podšívku. Širší pohľad odhaľuje celosvetový trend smerom k uvoľňovaniu menovej politiky, pričom významné banky, ako je Bank of Canada a Európska centrálna banka, pristupujú k zníženiu sadzieb. Takéto pohyby by mohli naznačovať meniace sa trendy, ktoré by ešte mohli podporiť krypto aktíva vrátane Bitcoinu.

Prepletené faktory ovplyvňujúce trh s kryptomenami

Hospodárska krajina je nepochybne zložitá, pričom na trajektóriu kryptomeny vplývajú prepletené faktory od politiky centrálnych bánk až po správanie investorov. Keďže Bitcoin opatrne kráča okolo kritických úrovní podpory, komunita ho pozorne sleduje a zvažuje vplyv každého vývoja na smerovanie digitálnej mince.

Čo si myslíte o nedávnych pohyboch Bitcoinu a širšom vplyve hospodárskych politík na kryptomeny? Podeľte sa o svoje názory a zapojte sa do diskusie v komentároch nižšie.

Odmietnutie zodpovednosti: Pred akýmkoľvek investovaním do kryptomien je vhodné konzultovať s odborníkom a dôkladne sa oboznámiť s rizikami a potenciálnymi výnosmi. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové a môže sprevádzať výrazné fluktuácie cien. Buďte opatrní a informujte sa dôkladne pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím.

 

 

Mohlo by vás zaujímať

Zanechať komentár