Domovská stránka » Blockchainová solidarita: Japonská krypto komunita sa zhromaždila na podporu pomoci pri zemetrasení

Blockchainová solidarita: Japonská krypto komunita sa zhromaždila na podporu pomoci pri zemetrasení

od Lukáš Rezník

Krypto pomoc obklopila Japonsko po katastrofe

V povzbudivom prejave solidarity sa popredné japonské kryptomenové firmy zhromaždili, aby vybudovali darcovské platformy zamerané na poskytovanie pomoci obetiam zemetrasenia na polostrove Noto. Po otrasoch z 1. januára, ktoré si tragicky vyžiadali viac ako 60 obetí na životoch a spôsobili zmätok v dôsledku prílivových záplav, zosuvov pôdy a požiarov, kryptokomunita rýchlo zareagovala a dary sa hrnuli.

Priekopnícka digitálna podpora

HashPalette a jej pridružená spoločnosť, HashPort Group, ktorá je uznávaným riadnym členom Japan Crypto Asset Business Association (JCBA), prišli na sociálne médiá, aby oznámili svoju filantropickú kampaň #web3prayforJapan. Ich záväzok zaisťuje, že všetky dary kryptomien, po odpočítaní potrebných poplatkov a daní, idú priamo do centrálnej komunity Chest of Japan.

V snahe osloviť širšie publikum potenciálnych podporovateľov sa osem blockchainových sietí – vrátane Palette, TRON, Cardano, Polygon, Neo, Qtum, Mask Network a IOST – zmobilizovalo, aby vytvorili darcovské kanály. Tento spoločný podnik predstavuje inovatívny prístup k reakcii na krízu, ktorý spája technológiu so súcitom.

Rozširovanie sféry dobročinnosti

Nezaspávajú na vavrínoch, ale pridávajú sa aj ďalšie prominentné krypto entity ako Nemtus, Astar Foundation, Startale Labs a Oasys. Nemtus prijíma dary najmä v symboloch (XYM), NEM (XEM) a japonských jenoch. vyhliadky na začlenenie bitcoínov a etherea do ich metód zberu.

Iniciatíva darcovstva Astar a Startale Labs pre sieť Astar sa riadi podobným modelom, pričom všetky finančné prostriedky – s výnimkou energie a daňových odpočtov – sú určené na pomoc pri núdzových a obnovovacích operáciách pri prírodnej katastrofe.

K tejto vlne sa pridala aj blockchainová herná spoločnosť Oasys, ktorá nasadila darovacie peňaženky určené pre rôzne digitálne meny, ako sú OAS, Bitcoin, Wrapped ETH a ETH, čím ďalej rozšírila spektrum darov.

Nadvláda krypto filantropie

Táto mobilizácia medzi japonskými kryptografickými bratstvami nie je izolovaným prípadom. Precedens pre takéto snahy o digitálnu pomoc sa vytvoril vo februári 2022, počas vypuknutia konfliktu na Ukrajine, v ktorom sa kryptodarcovstvo exponenciálne prijímalo na celom svete. Keďže viac globálnych charitatívnych organizácií a neziskových organizácií je otvorených prijímaniu bitcoínov, etherea a iných altcoinov, potenciál rozsiahlej a okamžitej pomoci prostredníctvom digitálnych aktív je čoraz hmatateľnejší.

Pozývame našich čitateľov, aby sa podelili o svoje myšlienky a postrehy o týchto chvályhodných snahách o pomoc a o rozvíjajúcej sa úlohe kryptomeny vo filantropických iniciatívach. Vaše komentáre sú srdečne vítané nižšie.

 

Mohlo by vás zaujímať

Zanechať komentár