Tangem predstavuje nositeľnú hardvérovú peňaženku pre kryptomeny
Spoločnosť Tangem, výrobca hardvérových peňaženiek, prináša do sveta kryptomien novinku – Tangem Ring, čím naznačuje posun smerom k prenosnejším a užívateľsky prívetivejším riešeniam pre self-custody (sebaúschovu). Táto nositeľná technológia v sebe spája bezpečnosť tradičnej offline peňaženky s pohodlnosťou vhodnou pre každodenné krypto transakcie.
Funkčnosť a bezpečnosť za inovatívnym krypto prsteňom
Tangem Ring je navrhnutý tak, aby spájal svet self-custody s nositeľnou technológiou. Funguje ako zariadenie na offline uchovávanie kryptomien a umožňuje používateľom úplnú kontrolu nad ich aktívami. Počas oznámenia CTO spoločnosti Tangem, Andrey Lazutkin, zdôraznil víziu spoločnosti, ktorá hovorí o tom, že kryptomeny by mali slúžiť praktickému, každodennému účelu a nemali by byť len odložené.
S ohľadom na obavy o bezpečnosť nosenia kryptomeny na viditeľnom mieste, bol Tangem Ring navrhnutý s robustnými bezpečnostnými opatreniami podobnými jeho hardvérovej peňaženke s integrovanou kartou Visa. Prsteň je chránený prístupovým kódom a obsahuje bezpečný prvok EAL6+. Lazutkin ubezpečil používateľov, že kryptomena v prsteni zostáva nedostupná, aj keby bol samotný prsteň ukradnutý, pričom zdôraznil ťažkosť násilného odstránenia prsteňa z ruky majiteľa.
Prijatie self-custody s nositeľnými peňaženkami a regulačné perspektívy
Koncept nositeľných peňaženiek nie je úplne nový, pretože už predtým boli uvedené iné riešenia pre self-custody, ako sú náhrdelníkové prívesky a kľúčenky od spoločnosti Ledger. Zakladateľ CyberScrilla Alex Gomez a analytička výskumu Kaspa Jennifer Ghelardini obaja vyjadrili podporu tomuto konceptu. Zdôraznili pohodlie nosenia kryptomeny diskrétnym spôsobom, čo umožňuje spontánnosť v obchodovaní a transakciách na cestách.
Pokiaľ ide o regulačný aspekt, hovorca spoločnosti Tangem objasnil, že Tangem Ring nebude mať na začiatku platobnú funkciu. Plánom je však do roku 2025 integrovať platobný čip Visa. Momentálne je možné si prsteň predobjednať a jeho dodávka zákazníkom sa očakáva do konca októbra v regiónoch, kde je Tangem Pay funkčný, ako je Európa a Spojené kráľovstvo.
Regulátori v Európe prejavili obavy ohľadom platieb z riešení pre self-custody, pričom sa diskutovalo a následne zamietlo o návrhoch, ako je obmedzenie transakcií. Uprostred týchto regulačných pohybov je inovácia produktov ako Tangem Ring ukazovateľom toho, ako priemysel reaguje na zvýšený záujem o spojenie self-custody s každodennými platbami. Odborníci veria, že tento trend podporí masové prijímanie krypto transakcií.
Neváhajte sa podeliť o svoje myšlienky a skúsenosti s nositeľnými riešeniami pre kryptomeny a self-custody v komentároch nižšie.