Domovská stránka » Vitalik Buterin, spoluzakladateľ a bývalý technický riaditeľ Ethereumu, zaznamenal nárast hodnoty svojich kryptomenových aktív o 19 miliónov dolárov v dôsledku nedávneho rastu trhu.

Vitalik Buterin, spoluzakladateľ a bývalý technický riaditeľ Ethereumu, zaznamenal nárast hodnoty svojich kryptomenových aktív o 19 miliónov dolárov v dôsledku nedávneho rastu trhu.

od Július Šimon

 

Bohatstvo spoluzakladateľa Etherea narastá vďaka rally krypto trhov

Nedávne zvýšenie trhovej hodnoty kryptomien v prospech Vitalika Buterina, spoluzakladateľa Etherea, ktorého bilancia v peňaženke zaznamenala výrazný nárast. Len za týždeň sa Buterinove krypto aktíva zhodnotili o pôsobivých 19 miliónov dolárov, podľa údajov analyzovaných spoločnosťou Arkham Intelligence, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu. Jeho kumulatívna držba vzrástla z 561 miliónov USD zaznamenaných 26. decembra na pozoruhodných 580 miliónov USD k 2. januáru, čo predstavuje nárast zhruba o 3,4 %.

Buterinovo krypto portfólio: Ethereum dominuje

Nie je prekvapením, že Ethereum, druhá najväčšia kryptomena z hľadiska trhovej kapitalizácie, tvorí najväčšiu časť Buterinovho portfólia. Vzostup hodnoty Etherea, ktorý zaznamenal nárast z približne 2 218 USD na 2 370 USD počas sledovaného časového rámca, výrazne prispel k zvýšeniu jeho držby, pričom Ethereum bolo svedkom 6,6% nárastu ceny.

Okrem ETH obsahuje Buterinova peňaženka zmysluplné množstvo ďalších tokenov, vrátane Kyber Network (KNC) v hodnote približne 635 000 USD a Wrapped Ethereum (WETH) v hodnote približne 456 000 USD. Buterinova stratégia a diverzifikácia portfólia sú aj naďalej témami záujmu po jeho návrhoch na možné zníženie bezpečnostnej vrstvy Etherea ako kompromisu za rozšírenú efektivitu siete.

Vitalik Buterin je uznávaný ako kľúčová postava v sektore blockchainu, ktorý sa v mladom veku presťahoval z Ruska do Kanady a preukázal pokročilé znalosti matematiky a informatiky. Jeho cesta do blockchainu sa začala ako tínedžer a viedla k spoluzaloženiu Bitcoin Magazine, po ktorom nasledovala koncepcia Etherea v roku 2013 – predstavenie platformy s množstvom možností, ktoré presahujú tie, ktoré ponúkajú obmedzenia skriptovania Bitcoinu.

Pokrok Etherea v pláne do roku 2023

Nedávno Buterin predstavil podrobný plán na rok 2023 na sociálnych médiách, ktorý odráža neustály vývoj platformy. Aktualizovaný plán zachováva hlavné ciele zlepšenia škálovateľnosti, bezpečnosti a decentralizácie, ale poskytuje nový prehľad o vývoji.

Pochod smerom k finalite jedného slotu (SSF) vyniká ako pozoruhodný cieľ v rámci vylepšení protokolu proof-of-stake (PoS), čím sa znižuje možnosť reorganizácií blokov a následné problémy s latenciou. Buterinovo zameranie na fázu „Surge“ je viditeľné vďaka pokrokom v súhrnnom škálovaní a zavedení návrhu na zlepšenie Etherea (EIP-4844). Jeho plán ďalej zdôrazňuje dôležitosť interoperability a štandardizácie v rámci súhrnov, pričom načrtáva smer pre plynulú komunikáciu medzi rôznymi aplikáciami založenými na Ethereu.

Revízie fázy „Scourge“ sa zameriavajú na boj proti ekonomickej centralizácii v rámci PoS a riešia obavy týkajúce sa maximálnej extrahovateľnej hodnoty (MEV) a problémov, ktoré predstavuje združovanie podielov. Blížiace sa začlenenie stromov Verkle do fázy „Verge“ naznačuje významný pokrok smerom k optimalizácii skladovania a dostupnosti v reťazci.

Strategické posuny sú tiež evidentné, keďže opatrenia na uplynutie platnosti stavu a overiteľné oneskorovacie funkcie (VDF) ustupujú v priorite, čo umožňuje výskumnej komunite aktívne sa zapájať do inovatívnych kryptografických riešení zameraných na posilnenie bezpečnosti a súkromia.

Kritika a obavy

Buterin vyjadril obavy zo súčasnej trajektórie Web3, najmä v súvislosti s tendenciou k vysokým poplatkom, ktoré smerujú k centralizácii a rozšíreniu špekulatívnych aktivít „degen“. Obhajuje potrebu rozsahu a inkluzivity s cieľom zosúladiť sa so základnými princípmi decentralizovaných sietí.

Vitalij Buterin nedávno aktualizoval roadmapu Ethereumu. Niektorí Bitcoin (BTC) zástancovia, ako napríklad Justin Bons z Cyber Capital, vyjadrili skepsu voči schopnosti Ethereumu škálovať sa na úrovni Layer 1 (L1), zatiaľ čo iní z BTC komunity, ako napríklad BTC Sessions, kritizujú top-down prístup prezentácie roadmapy.

Napriek rôznym názorom a diskusiám v rámci komunity kryptomien, vplyvná úloha Buterina a pokračujúci pokrok spoločnosti Ethereum naďalej formujú krajinu technológie blockchain.

Uvítame vaše myšlienky a komentáre o riešeniach škálovania Etherea a najnovších aktualizáciách plánu Vitalika Buterina. Zapojte sa do diskusie nižšie.

Mohlo by vás zaujímať

Zanechať komentár